Varukorg
Rabatt:
0,00 SEK
En lätt och fruktig doft där apelsin, mandarin och bergamott möter saftig melon, mjuk mimosa, kryddig ingefära och varm mysk.
Aroma D-Stress Sweet Fruits är en frisk och fruktig doft skapad för stunder när du vill varva ner och ge hemmet en mjuk och harmonisk atmosfär. Doften är berikad med eterisk olja av mandarin.
Inledningen bjuder på apelsin, mandarin och bergamott som ger doften en livfull och solig citruskaraktär. I hjärtat möts saftig melon, mjuk mimosa och en diskret kryddighet från ingefära. Basen av mysk rundar av kompositionen med en varm och behaglig känsla.
Resultatet är en fräsch, fruktig och lätt kryddig doft som passar fint när du vill skapa en avslappnad och inbjudande miljö efter en intensiv dag.
Doftnoter
Toppnoter: Apelsin, mandarin och bergamott.
Mellannoter: Melon, mimosa och ingefära.
Basnoter: Mysk.
Kims personliga kommentar: Aroma D-Stress Sweet Fruits känns härligt fruktig och uppiggande, men samtidigt mjuk och behaglig.
Flaskan innehåller 500 ml.
Doften är avsedd för Maison Bergers katalytiska doftlampor.