Snabba Leveranser • Frakt endast 59 kr • Fri frakt över 899 kr

Maison Berger - Trio pack Holly - Refill doftlampa

  • 259 kr

Tre varma och eleganta dofter i praktiska flaskor om 250 ml. Perfekt för att testa flera olika eller ge bort i present.

I lager.

Trio Pack Holly innehåller tre utvalda dofter för Maison Bergers katalytiska doftlampor. Här möts pudrig bärnsten, söt tonkaböna och sofistikerade lädernoter – ett varmt och elegant urval med både mjuka, kryddiga och mörkare inslag.

De mindre flaskorna gör det enkelt att upptäcka flera dofter eller variera känslan hemma. Förpackningen passar även fint som present till någon som redan har en doftlampa.

Förpackningen innehåller:

Amber Powder – 250 ml
En varm och pudrig doft där ros möter kanel, svartpeppar och mjukt sandelträ. Vanilj, bärnsten och vit mysk ger en ombonad och elegant avslutning.

Tonka Elixir – 250 ml
En mjuk gourmanddoft med citron, likör, kaffe och jasmin. Tonkaböna, vanilj och ljus tobak skapar en varm, söt och sofistikerad karaktär.

Mystic Leather – 250 ml
En djup och uttrycksfull doft där mörka björnbär och kardemumma möter ros, rökelse och läder. Patchouli ger doften en varm och mystisk avslutning. maison-berger.com

Kims personliga kommentar: Ett riktigt fint trio-pack för dig som tycker om varma, djupa och lite lyxigare dofter. Trots den gemensamma känslan är dofterna tillräckligt olika för att ge hemmet tre helt egna uttryck.

Förpackningen innehåller 3 × 250 ml, totalt 750 ml.

Dofterna är avsedda för Maison Bergers katalytiska doftlampor.